Datadog - monitoring serveru

Z několika důvod jsme se dopracovali k tomu, že nemůžeme využívat cizí hosting. Všechny důvody tu teď nebudu popisovat, ale jedním z těch zásadních je, že se potřebujeme spolehnout na "železo" a jak jsme za ty roky co provozujeme weby zjistili, tak čím míň poskytovatelů/prostředníků, tím míň problémů. Naštěstí se dnes už doba trochu posunula a existují hostingy kdy si nemusíte pronajmout fyzický hardware, ale zaplatíte se vyhrazený výkon. Jenže jaký výkon si vlastně vyhradit, když nevíte co všechno tam poběží a jak se to tam hromadí, jak poznat, že už to není úplně OK? Je na to hromada nástrojů, ale po docela dost zkoušení jsem zůstali u jednoho, který nám přirostl k srdci. Je to Datadog.

Co to umí

Kupu věcí a funkcí, ale nejzásadnější je, že se to dá nainstalovat na kde co a existují v to propojení na ještě víc kde co. Výhoda je, že to dotváří náš ekosystém, který si žije trochu vlastním životem a to, že v případě kdy se na serveru něco stane, tak se vytvoří task v JIRA a rozjede se vlak, takže dokážeme reagovat na takové události velmi svižně.

Další skvělá vlastnost je, že to umí číst logy a z nich zpětně vyhodnocovat co se na serveru dělo a jak se s tím v budoucnu vypořádat.